ErefEref

Uudised

Täna algab EfTEN Real Estate Fund III uute aktsiate emissioon

Täna algab Tallinna börsi põhinimekirjas noteeritud EfTEN Real Estate Fund III AS-i uute aktsiate avalik pakkumine, mille käigus fond emiteerib füüsilistele ja juriidilistele isikutele uut 850 000 lihtaktsiat pakkumishinnaga 17,8 eurot aktsia kohta. Ühes uue kapitali kaasamisega kavatseb fond suurendada aktsionäride ringi.

„Nagu tavaliselt on EfTEN-i kolmanda fondi uute aktsiate märkimise eesõigus senistel aktsionäridel, maksimaalselt konkreetse aktsionäri emissioonieelse osaluse proportsiooni ulatuses, kuid varasem kogemus näitab, et oleme osaliselt suutnud rahuldada ka uute aktsionäride huvi. Pakkumishinna määramisel lähtusime nagu igal eelnevalgi emissioonil fondi raamatupidamislikust väärtusest, mis on madalam kui börsihind. Hetkel börsil kaubeldavatelt aktsiatelt maksab fond juunis dividende, kuid uued aktsiad seekord dividendiõiguslikud ei ole. Uued aktsiad annavad õiguse saada dividendi käesoleva ja sellele järgnevate majandusaastate eest,“ ütles EfTEN Real Estate Fund III AS-i juhatuse liige Viljar Arakas.

Arakase sõnul on Covid-19 mõju ärikinnisvarasse investeerivale EfTEN Real Estate Fund III AS-ile olnud minimaalne, kuna fondi portfell on hästi hajutatud ja sinna ei kuulu näiteks majutusasutusi. „Elukondlikul kinnisvaral on praegu Eestis hoog sees ja on tavaline, et ärikinnisvarasse jõuab kasv veidi hiljem. Pandeemia taandudes on näha ärikinnisvaras häid väljavaateid, kuna Baltimaade majandused on tugeval alusel. Kaubanduskeskustes, kus piiranguid leevendatakse, saame üürnikelt tagasisidet, et käivete taastumine on üle ootuste hea,“ märkis Arakas.

Aktsiate märkimisperiood algab 14. mail kell 9 ning lõpeb 31. mail kell 16. Väärtuspäev (arvelduste ja uute aktsiate ülekannete tegemine) on 10. juunil ning uute aktsiatega kauplemine algab eelduslikult Nasdaq Tallinna Börsi Balti põhinimekirjas 22. juunil 2021 või sellele lähedasel kuupäeval. Märkimiskorraldusi saab märkimisperioodi jooksul esitada vaid läbi Nasdaq CSD SE Eesti filiaali kontohaldurite, kes vastavat teenust osutavad. Aktsiaid pakutakse avalikult üksnes Eestis.

Eesõigus märkida uusi aktsiaid võrdeliselt oma aktsiate nimiväärtuste summaga on EfTEN Real Estate Fund III AS-i olemasolevatel aktsionäridel, kes olid kantud fondi aktsionäride nimekirja Nasdaq CSD registris seisuga 29. aprill 2021.

Lisaks refinantseerimistele on fondil kavas uued investeeringud

Kokku kuulub EfTEN Real Estate Fund III AS-i investeerimisportfelli 15 objekti: Pirita pansionaat, logistikakeskused Tallinnas, Riias ja Vilniuses, ABC Motors AS-i müügi- ja teeninduskeskus Tallinnas, Hortese aianduskeskus Laagris ning Tähesaju Hortese aianduskeskus Lasnamäel, Laagri Selver Tallinnas, Piepilsetase logistikakeskus ning airBalticu peakontor Riias, ärikeskus Evolution Vilniuses, Saulės Miestase kaubanduskeskus Šiauliais ning kolm büroohoonet Vilniuses: Laisves 3, Ulonų ja Rutkausko.

Fond kasutab pakkumise käigus kaasatavat raha muuhulgas Pirita pansionaadi omandamise 3 miljoni euro suuruse sildfinantseeringu lõpetamiseks, airBalticu büroohoone laenu refinantseerimiseks 1 miljoni euro ulatuses ja kaubanduskeskuse Saulės Miestas kinnistule eraldiseisva hoone ehitamise finantseerimiseks summas 0,7 miljonit eurot, kus peale ehitustööde lõppu hakkab KFC frantsiisi alusel tegutsema kiirtoidurestoran. Ülejäänud 10,4 miljonit eurot on kavas kasutada plaanis olevate investeeringute tegemiseks. Fond peab läbirääkimisi uue kinnisvarainvesteeringu tegemiseks Leedus kogumahus 10 miljonit eurot, millest 5 miljonit moodustaks omafinantseering, kuid vastavat kohustavat lepingut ei ole sõlmitud.

 

Aktsiate avaliku pakkumise prospektiga saab tutvuda siin: http://eref.ee/investorile/uute-aktsiate-markimine/.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK