ErefEref

Uudised

EfTEN Real Estate Fund III AS ostis 11,8 miljoni euroga büroohoone Vilniuses

EfTEN Real Estate Fund III AS-i tütarettevõte Rutkausko UAB ostis Vilniuses asuva büroohoone, mille ankurrentnik on rahvusvaheline IT-firma Atea. Tehing viidi lõpule reedel, 14. augustil 2020.

 Tehingu maksumus on 11,8 miljonit eurot, millest 4,5 miljonit eurot finantseeritakse EfTEN Real Estate Fund III investeerimata kapitaliga. Keskmine puhastootlus projekti sisenemisel on 7,1 protsenti. Büroohoone müüb Sonex Consulting UAB ning käesoleva tehinguga saab fondi kogu kapital täielikult investeeritud.

”Ajal, kus tehingud kommertskinnisvaraga pole tavalised, otsustasime ujuda vastuvoolu ning laiendada EfTEN Real Estate Fund III portfelli kaasaegse ning tugeva ankurrentnikuga büroohoonega Vilniuses. Olles hoolikalt kaardistanud Baltimaade ärikinnisvara turgu, leidsime et Rutkausko büroohoone, mille rendipinna ruutmeetri müügihind on 1700 eurot, oli parim saadaolev variant ning tegime investeerimisotsuse,” ütles EfTEN Real Estate Fund III AS-i juhatuse liige Viljar Arakas.

Rutkausko büroohoone valmis 2014. aastal ning selle kaheksal korrusel on üle 6800 ruutmeetri rendipinda, millest 71% pikaajaline rentnik on Atea. Hoone, kus on veel kaks rentnikku, paikneb Vilniuse Viršuliškėsi piirkonnas, peamise ärilinnaku, vanalinna ja elurajooni vahetus läheduses. Hoone juures ristuvad kaks elava liiklusega tänavat, Pilaitėse puiestee ning Vilniuse läänepoolne ringtee, millest viimane on linna põhja- ja lõunaosa strateegiline ühenduslüli.

Ärihoone ostab EfTEN Real Estate Fund III AS-i tütarettevõte Rutkausko UAB, mis on registreeritud aadressil Verkių tn 25C, Vilnius, Leedu Vabariik. Ettevõtte asutaja ja 100-protsendiline omanik on EfTEN Real Estate Fund III AS ning ettevõtte osakapital on praegu 2500 eurot, mis koosneb 100 osast ning iga osa nimiväärtus on 25 eurot. Tehinguga suurendatakse ettevõtte kapitali 1500 euro võrra, milleks EfTEN Real Estate Fund III teeb ettevõtte kapitali 1500-eurose sissemakse ülekursiga 4 556 000 eurot. Peale osakapitali suurendamist ulatub osakapital 4000 euroni. Rutkausko UAB tegevjuht on EfTEN Capitali Leedu juht Laurynas Žilys.

Ühes Rutkausko büroohoonega kuulub fondi investeerimisportfelli 14 objekti: lisaks veel Piepilsetase logistikakeskus ning airBalticu peakontor Riias, DSV logistikakeskused Tallinnas, Riias ja Vilniuses, ABC Motors AS-i müügi- ja teeninduskeskus Tallinnas, Hortese aianduskeskus Laagris ning Tähesaju Hortese aianduskeskus Lasnamäel, Laagri Selver, ärikeskus Evolution Vilniuses, Saulės Miestase kaubanduskeskus Šiauliais ning Laisves 3 ja Ulonų büroohooned Vilniuses.

EfTEN Real Estate Fund III AS-i portfellist moodustavad praegu 40% kaubanduspinnad, 31% logistika- ja tootmispinnad ja 29% büroohooned. Riikide lõikes on portfellist Leedus 56%, Eestis 25% ja Lätis 19%.

 EfTEN Real Estate Fund III AS on 2015. aastal asutatud Balti riikide ärikinnisvarasse investeeriv alternatiivne kinnisvarafond, mille aktsiad on alates 01.12.2017 noteeritud Nasdaq Balti põhinimekirjas. Fondi vara valitseb  fondivalitseja EfTEN Capital AS, mis tegutseb Finantsinspektsiooni järelevalve all. EfTEN Capital AS valitseb lisaks EfTEN Kinnisvarafond AS-i, EfTEN Kinnisvarafond II AS-i ja usaldusfondi EfTEN Real Estate Fund 4. EfTEN Capitali grupp (EfTEN Capital AS koos tütarettevõtjatega) valitseb 49 ärihoonet, kus tegutseb üle 1200 rentniku. Valitsetavate hoonete turuväärtus on ligikaudu 750 miljonit eurot.

 Rutkausko büroohoone omandamine ei ole käsitletav olulise osaluse omandamisena Nasdaq Tallinna Börsi reglemendi tähenduses. Tehing ei ole ka käsitletav tehinguna seotud isikuga ning fondi nõukogu ja juhatuse liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK