ErefEref

Uudised

EfTEN: börsifondi emissioon püstitas rekordi, tuleme välja uue fondiga

Tallinna börsi põhinimekirjas noteeritud EfTEN Real Estate Fund III AS kaasas uute aktsiate avaliku pakkumise tulemusena üle 15 miljoni euro. Eile lõppenud emissioon märgiti 3,6 korda üle.

„Investorite huvi emissiooni vastu oli EfTENi ajaloos rekordiline ning täname kõiki märkimisel osalenuid. Kuna aktsiate jaotusel oli seadusest tulenev eesõigus olemasolevatel aktsionäridel ja nii nende kui ka uute investorite huvi oli väga suur, siis kahjuks ei saanud me kõiki soove täies mahus rahuldada. Kuid EfTEN Capital plaanib juunis välja tulla uue jaeinvestoritele suunatud avaliku kinnisvarafondiga EfTEN United Property Fund, et pakkuda meie senistele ja tulevastele investoritele uut rahapaigutamise võimalust. Uude fondi saab sissemakseid teha perioodiliselt – kasvõi iga kuu. Üha kasvav investorite hulk motiveerib meid veelgi enam pingutama ja häid tulemusi näitama,“ ütles EfTEN Capitali tegevjuht Viljar Arakas.

EfTENi uus fond investeerib Balti äri- ja elukondliku kinnisvara turule, kinnisvaraga seotud infrastruktuuri- ja tehnoloogiaettevõtetesse ning sinna saab kapitali paigutada omale sobival ajal ja sobivas summas.

EfTEN Real Estate Fund III AS emissiooni maksimaalne kogumaht oli 15 130 000 eurot ja emiteeriti 850 000 uut aktsiat. Kokku esitati 4564 märkimiskorraldust 3 067 897 aktsiale, mis rahalises mahus kokku 54 608 567 eurot. Ühe aktsia pakkumishind oli 17,8 eurot. Esialgsetel andmetel kasutati olemasolevate aktsionäride poolt märkimise eesõigust 85 protsendi ulatuses emissiooni mahust. Seaduses tulenev eesõigus märkida uusi aktsiaid võrdeliselt oma aktsiate nimiväärtuste summaga oli EfTEN Real Estate Fund III AS-i olemasolevatel aktsionäridel, kes olid kantud fondi aktsionäride nimekirja Nasdaq CSD registris seisuga 29. aprill 2021.

Kokku kuulub EfTEN Real Estate Fund III AS-i investeerimisportfelli 15 objekti: Pirita pansionaat, logistikakeskused Tallinnas, Riias ja Vilniuses, ABC Motors AS-i müügi- ja teeninduskeskus Tallinnas, Hortese aianduskeskus Laagris ning Tähesaju Hortese aianduskeskus Lasnamäel, Laagri Selver Tallinnas, Piepilsetase logistikakeskus ning airBalticu peakontor Riias, ärikeskus Evolution Vilniuses, Saulės Miestase kaubanduskeskus Šiauliais ning kolm büroohoonet Vilniuses: Laisves 3, Ulonų ja Rutkausko.

Fond kasutab pakkumise käigus kaasatud raha muuhulgas Pirita pansionaadi omandamise 3 miljoni euro suuruse sildfinantseeringu lõpetamiseks, airBalticu büroohoone laenu refinantseerimiseks 1 miljoni euro ulatuses ja kaubanduskeskuse Saulės Miestas kinnistule eraldiseisva hoone ehitamise finantseerimiseks summas 0,7 miljonit eurot. Ülejäänud 10,4 miljonit eurot on kavas kasutada plaanis olevate investeeringute tegemiseks. Fond peab läbirääkimisi uue kinnisvarainvesteeringu tegemiseks Leedus kogumahus 10 miljonit eurot, millest 5 miljonit moodustaks omafinantseering, kuid vastavat kohustavat lepingut ei ole sõlmitud.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK