ErefEref

Uudised

Börsifirma EfTEN Real Estate Fund III ostis Panevėžyses kaks tööstushoonet

EfTEN Real Estate Fund III AS omandas Leedus Panevėžyses müügi- ja tagasirendi tehinguga kaks tööstushoonet, mille hind käibemaksuta oli 10 miljonit eurot.

„Tehingu tingimuste üle oleme pikemalt läbi rääkinud ja leppisime nüüd kokku lõplikes tingimustes, sest fondil oli ostu võimalik finantseerida äsja toimunud aktsiaemissioonist, kus investorite huvi tegi meie kõigi aegade rekordi. Ühel EfTEN-i fondil on Panevėžyses ärikinnisvara ning nüüd oleme uuesti siin, et osta kaks suurepärases asukohas olevat tootmishoonet,” ütles EfTEN Real Estate Fund III AS-i juhatuse liige Viljar Arakas.

Hooned asuvad Via Baltica kõrval, Panevėžyse linna piirides, mis tagab mugava juurdepääsu nii töötajatele kui ka kaubavedudele. Aastatel 2007–2008 rajatud hoonete renditav brutopind on üle 20 000 ruutmeetri ning need on väga sobilikud enamusele kerge- ja koostetööstuse harudele. Vastavalt Panevėžyse üldplaneeringule on kinnistu ümbrusse kavandatud tööstus- ja laonduspiirkond.

Praegu on hoonetes kaks rentnikku: elektrisüsteemide tootja AQ Wiring ja UAB ADAX. ADAX toodab elektrilisi kütteseadmeid kodu- ja äriklientidele. ADAX hakkas tootmist Panevėžysesse üle tooma 2002. aastal, on arendanud ja omanud ühte hoonet 2008. aastast ning

alates 2014. aastast on kogu tootmine Panevėžyses. Alates 2022. aasta suvest saab ADAX UAB-st mõlema hoone rentnik ning rendiperiood on omandamise hetkest 16 aastat.

Hooned osteti ADAX-ilt ning Balti riikide, peamiselt Leedu kinnisvarasse investeerivalt Norra börsifirmalt Baltic Sea Properties. Linas Butkus ettevõttest Realtum Advisors nõustas tehingus mõlemat müüjat. EfTEN-it nõustas Advokaadibüroo FORT legal. Tehingu kaasfinantseerija oli Šiaulių bankas.

Lisaks tööstushoonetele Panevėžyses kuulub EfTEN Real Estate Fund III AS-i investeerimisportfelli nüüd 16 objekti: Pirita pansionaat, logistikakeskused Tallinnas, Riias ja Vilniuses, ABC Motors AS-i müügi- ja teeninduskeskus Tallinnas, Hortese aianduskeskus Laagris ning Tähesaju Hortese aianduskeskus Lasnamäel, Laagri Selver Tallinnas, Piepilsetase logistikakeskus ning airBalticu peakontor Riias, ärikeskus Evolution Vilniuses, Saulės Miestase kaubanduskeskus Šiauliais ning kolm büroohoonet Vilniuses: Laisves 3, Ulonų ja Rutkausko.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute sellega.
Loe ka ettevõtte Privaatsuspoliitikat.

OK